Menu Zavřeno

Autoklub

Autoklub Úslava Blovice v AČR vznikl na podzim roku 2019, kdy se skupina nadšenců do aut a rallye, bývalých závodníků a lidí se zájmem o automobilové závody rozhodla uspořádat v Blovicích po několika letech opět závody. Ještě pod záštitou RKHA uspořádali první akci Revival Rallye Úslava Blovice 2019, která navázala na úspěchy soutěží Rallye Úslava pořádaných v letech 1989 až 2005. Stejně jako byly divácky úspěšné zmíněné soutěže i obnovená soutěž sklidila velký úspěch a byla velmi pozitivně hodnocena jak samotnými jezdci, tak i diváky a též samotným vedením města Blovice.

Na základě ohlasů a avizované podpory od města a sponzorů se nadšenci rozhodli založit v Blovicích autoklub, jenž jako odkaz na soutěže pořádané na přelomu milénia, nese název Autoklub Úslava Blovice. Autoklub vznikl při Autoklubu České republiky a jeho prvním předsedou byl na prvním zasedání 11. 11. 2019 zvolen Zdeněk Mašek, jako místopředseda mu sekunduje Miloslav Šipla.

Členové autoklubu se dali ihned do práce a začali s rekonstrukcí prostor pronajatých od města, aby měli k dispozici zázemí nejen pro schůze. Zároveň začali s přípravami dalších soutěží, ze kterých díky pandemii Covid-19 zůstalo pouze u druhého ročníku Revival Rallye Úslava. Bohužel také ten byl několikrát odložen a nakonec se závod odjel až o rok později 24. dubna 2021. Avšak ihned po této události začal autoklub připravovat další v pořadí již třetí ročník Revival rallye Úslava Blovice, který se uskuteční v září roku 2021.

Děkujeme Vám za přízeň a budeme se těšit na shledání u nějaké z našich soutěží.

Tým autoklubu Úslava Blovice